Na co należ wrócić uwagę przy zakupie jonizatora
- Rozmiar czcionki: Większa Mniejsza
- Przeczytano: 21813
- 0 komentarze
- Subskrybuj zmiany
- Drukuj
Dla jonizatorów z najwyższych półek (dla większości jonizatorów oferowanych na rynku te wartości będą niższe) przy normalnym użytkowaniu i odpowiednich parametrach wody zadanej można oczekiwać następujących...
Na co należ wrócić uwagę przy zakupie jonizatora?
- technologie oczyszczania (decydują o stabilności uzyskiwanych parametrów i o tym jak długo jonizator będzie służyć bez serwisu)
- kraj produkcji (istnieją różnice między jakością podzespołów ich spasowania)
- wielkość ogniw (decyduje o zakresie zastosowań jonizatora)
- zaawansowanie technologiczne oprogramowania sterującego procesem elektrolizy
Na początek wyjaśnimy znaczenie terminów.
Standardowe samoczyszczenie (chwilowa zmiana biegunowości):
Bez standardowego samoczyszczenia parametry jonizatora zaczęły by spadać już po 2 tygodniach. Więc każdy jonizator posiada taką funkcję, która polega okresowym automatycznym przepuszczeniu wody kwaśnej. Zazwyczaj występuje przed każdym użyciem lub po lub co określoną ilość wody, która przypłynie przez jonizator np. co 10, 30, 80 litrów.
Jednakże ta funkcja nie zabezpiecza w pełni przed zawapnieniem ogniw. Problem ten szczególnie dotyczy terytorium Polski, gdzie zawartość minerałów jest dwa, trzy razy większa od średniej europejskiej.
Standardowe oczyszczenie zawierają takie marki jak: Bawell, Chanson
Zaawansowane autoczyszczenie – z długotrwałą lub bardzo częstą zmianą biegunowości:
Aby rozwiązać problem odkładania się kamienia na elektrodach zostały opatentowane rozwiązania ze zmianą biegunowości. Rodzaje:
- trwała zmiana biegunowości co 20 litrów (Nexus)
- trwała zmiana biegunowości za każdym załączeniem
- trwała zmiana biegunowości co 20 sekund (Nexus)
- zmiana w każdej sekundzie (Hitachi)
Oczywiście im częściej występuje zmiana biegunowości tym bardziej zaawansowane technologicznie urządzenie i tym rzadziej będzie konieczne wykonywanie głębokiego czyszczenia przez serwis.
We wszystkich jonizatorach, które posiadają tylko automatyczne czyszczenie co 10 do 80 litrów należy wykonywać wspomagające czyszczenie ingerencyjne (kwaskiem) najlepiej raz na miesiąc.
Przy nowych jonizatorach prosto z pudełka w porównywalnych klasach parametry mogę się różnić nieznacznie, natomiast duże różnice pojawiają się już po kilku miesiącach w zależności od zaawansowania technologicznego zastosowanego systemu oczyszczania.
Czyszczenie ingerencyjne:
Jonizatory, które nie posiadają funkcji trwałej zmiany biegunowości (czyli większość) wymagają okresowego czyszczenia ingerencyjnego. Można to robić specjalnymi jednorazowymi lub wielorazowymi kartridżami z kwaskiem cytrynowym.
Elektrody (ogniwa) – serce jonizatora
Ilość elektrod:
Może się wydawać że czym więcej tym lepiej. Nie zawsze tak jest. Czasami 5 elektrod ma większą powierzchnię i/lub wydajność niż 9 a 3 elektrody działają lepiej niż 5.
Powierzchnia elektrod:
Jest ważna i stanowi dobry punkt odniesienia. Sumując nie jest tak ważna ilość elektrod tylko jak już to ich powierzchnia i rodzaj choć głównie ich jakość i to w zespoleniu z innymi czynnikami, przekładającymi się na maksymalne ORP przy pitnym pH.
Rozmiar elektrod kontra czas:
Należy pamiętać, iż nawet wielkość elektrod przestaje mieć znaczenie jeśli będzie występować zawapnienie elektrod.
Przycisk Turbo:
Nie jest to nic innego jak po prostu najwyższy poziom jonizacji w jonizatorze. Możemy go nazwać turbo, max, extra, super lub poziomem 4. W wysokiej klasy jonizatorach na najwyższym poziomie produkowana jest woda silnie alkaliczna i woda silnie kwaśna. Woda o takich parametrach nie nadaje się do picia, ma natomiast szerokie zastosowanie techniczne, jak np. rozpuszczanie oleju, dezynfekcja, usuwanie pestycydów z owoców i warzyw.
Parametry:
Generalnie producenci w specyfikacji jonizatorów nie podają zakresu pH ani ORP ponieważ będzie on inny dla każdego rodzaju wody przy tym samym jonizatorze (każda woda może mieć inną zawartość ilościową lub rodzajową minerałów). Wartości te podają zazwyczaj dystrybutorzy.
Ponadto uzyskiwane ORP czy pH zależy od temperatury wody, siły przepływu oraz jakości i zaawansowania technologicznego urządzenia.
Dla jonizatorów z najwyższych półek (dla większości jonizatorów oferowanych na rynku te wartości będą niższe) przy normalnym użytkowaniu i odpowiednich parametrach wody zadanej można oczekiwać następujących poziomów pH i ORP:
płyty do 400 cm2: ORP do -250, pH 6-9
do 600 cm: ORP do - 350, pH 5,5-9,5
do 1300 cm: do -500, pH 4-10,5
do 1400 cm: do -700, pH 3,5 - 11
powyżej 1400 cm: do - 850, pH 2,5-11,5
Jeśli dane w specyfikacji odbiegają od tych standardów to prawdopodobieństwo wystąpienia niezgodności jest bardzo duże.
Widzieliśmy przypadki, kiedy 9 płytowy jonizator osiąga ORP tylko -120 przy 9,5 pH. Więc sam fakt 9 płyt nie gwarantuje dobrych parametrów. Do tego jest potrzebny dobry jonizator.
Ponadto istnieje możliwość wzbogacania wody przez port mineralny (jeśli takowy urządzenie posiada). Także ilość czynników mających wpływ jest znacząca.
Reasumując jeśli podane jest tylko pH np. 3-11 pH to nie mówi nam to nic poza tym że nawet jeśli jonizator będzie osiągał wartości pH 7 do 9 to będzie spełniał powyższe założenie.
Jeśli wartości 3-11 pH są określone jako maksymalne to oznacza to możliwość otrzymania takich parametrów przy maksymalnie sprzyjających warunkach.
Natomiast jeśli jest podane pH 3-11 dla wody wodociągowej w dzielnicy Żoliborz miasto stołeczne Warszawa to już stanowi to wiarygodny wskaźnik możliwości jonizatora.
Nasza firma dokonuje pomiarów parametrów jonizatorów przy zachowaniu stałych parametrów wody zadanej co umożliwia faktyczne porównanie jakości urządzeń.
Wskaźnik pH i ORP
Są to jedynie wskaźniki algorytmiczne. Jonizatory nie posiadają wbudowanych mierników pH czy ORP. Mierniki wymagają okresowej kalibracji więc jeśli by takie mierniki zostały wbudowane to musiały by być kalibrowane co miesiąc lub pokazywałyby błędne dane.
Kraj produkcji:
Kraje które wiodą prym w produkcji jonizatorów od wielu lat to Japonia, Korea i Tajwan. W tych krajach są to często produkty medyczne więc obwarowane wieloma dodatkowymi wymogami. Co w efekcie zapewnia lepszą jakość jonizatorów.
Jeśli w opisie jonizatora pojawiają się takie terminy jak koreańska lub japońska technologia lub nie ma żadnej wzmianki o pochodzeniu produktu oznacza że produkt jest produkowany w Chinach. Informacja musi być zawarta w specyfikacji produktu. Koreańska lub japońska technologia oznacza, że technologia została zakupiona (czasami użyta jako wzorzec) lub niektóre części są zakupione w tych krajach. Jeśli są wątpliwości dotyczące pochodzenia produktu można to zweryfikować w internecie lub zadzwonić do nas.
Odnośnie krajów pochodzenia w odniesieniu do jakości i trwałości urządzeń można skonkludować co następuje. Generalnie koreańskie jonizatory są lepsze od chińskich pod względem jakości materiałów, spasowania i głównie wykończenia. Jednakże absolutnie topowymi produktami są jonizatory wyprodukowane w Japonii.
NAJ NAJ NAJ:
Zdarza się również że w opisie jonizatorów pojawiają się hasła Najbardziej zaawansowany jonizator wody na świecie, najlepsza jakość, najlepszy na rynku. Bardzo rzadko jest to uzasadnione bo ileż naj naj może być no chyba jeden. Oczywiście jest wiele czynników które ma wpływ na najlepszy jonizator.
Wszystkie jonizatory opatrzone przymiotnikami najnowocześniejsze, najlepsze, najlepszej klasy, najlepszej jakości, najlepsze na rynku przykuwają naszą szczególną uwagę.
Możemy zapewnić, iż firmy które mają w swojej ofercie jeden jonizator nie posiadają najlepszego jonizatora. Są to zazwyczaj średniaki niezależnie od opisu.
Kwestie dotyczące „naj naj” również można z nami konsultować.
Jonizatory z „z dopalaczem”
Jeden z jonizatorów w celu wzmocnienia elektrolizy stosuje podchloryn sodu - i uwaga ten specyfik jest substancją trującą zgodnie z opisem Narodowego Instytutu Zdrowia http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/ency/article/002488.htm
Twardość wody:
Przy twardości wody jaką mamy w Polsce jonizatory relatywnie dobrze produkują wodę alkaliczną ale dużo trudniej już idzie z wodą kwaśną. Parametry dezynfekujące czyli pH w granicach i poniżej 3 mogą uzyskać tylko najdroższe marki.
Kwestia ta szczególnie dotyczy terytorium Polski, gdzie zawartość minerałów jest dwa, trzy razy większa od średniej europejskiej, paradoksalnie dla zdrowia jest to korzystne. Warto wiedzieć, iż większość wód mineralnych zawiera nawet jeszcze kilkukrotnie więcej minerałów.
Filmy na Youtube:
Dwie sprawy, woda kranowa w USA bardzo często jest bardziej zasadowa jak u nas tj bardzo często ok 9 pH a nawet 9,6. Więc pomiary dokonywane za wielką wodą będą drastycznie odbiegać do tego co u nas w kraju. Również widziałem jak pomiar ORP wody kwaśnej wyniósł -470 i pani pobiegła po drugi miernik, który pokazał ku jej zaskoczeniu -730, tak minus. Pozostawiam bez komentarza.
Podsumowanie:
W związku pojawianiem się na rynku coraz to większej ilości urządzeń jonizujących wodę proponujemy usługę sprawdzenia skuteczności tych urządzeń. Zdajemy sobie sprawę, iż koszt zakupu wiarygodnego miernika jest zbyt duży by każdy mógł sobie pozwolić na jego nabycie. Zapraszamy.
Reasumując, każdy jonizator będzie wytwarzał wodę lepszą niż butelkowaną czy w kranie, ale nie każdy jonizator jest taki sam. Dokładając 500 czy 1000 zł można dużo zyskać ale i są przypadki że można kompletnie przepłacić!
Zadaniem tego wprowadzenia jest wyjaśnienie zawiłych kwestii dotyczących jeszcze mało znanych a tak genialnych urządzenia jakimi są jonizatory wody. Niniejszy instruktarz ma za zadanie wyjaśnienie aspektów technicznych i terminów. Jesteśmy jednym z pierwszych dystrybutorów jonizatorów wody w Polsce więc jako pierwsi postanowiliśmy podzielić się naszymi doświadczeniami z szeroką gamą użytkowników.
Niniejsze będziemy systematycznie ulepszać i rozwijać również dzięki doświadczeniu zdobywanym przez naszych klientów.
Zasada działania jonizatora wody:
W JONIZATORZE woda najpierw poddawana jest wielofazowemu procesowi filtracji, który ma na celu usunięcie niepożądanych zanieczyszczeń, chloru oraz mikroorganizmów. Po zakończeniu procesu filtracji woda zostaje poddana jonizacji.
Proces elektrolizy następuję w komorze z tytanowymi elektrodami. Możemy sami zdecydować, jakie chcemy uzyskać parametry wody wybierając odpowiedni poziom zasadowy, kwaśny lub wodę filtrowaną.
JONIZATOR WODY posiada unikalną, charakterystyczną cechę rozróżniającą od systemów odwróconej osmozy: rozdziela wodę alkaliczną od kwaśnej i nie usuwa i nie narusza naturalnych proporcji minerałów zawartych w wodzie tak ważnych dla równowagi poziomu minerałów w naszych organizmach.
JONIZATORY WODY filtrują „kranówkę” i wytwarzają wodę jonizowaną poprzez proces elektrolizy. Ponadto jonizatory zmieniają pH wody na zasadowy, kwaśny w zależności od celu jej wykorzystania. Woda jonizowana także zmienia swoją strukturę molekularną na heksagonalną (naturalną i łatwo przyswajalną dla organizmu - taką jaką znajdujemy w źródłach potoków górskich). Proces ten jest przedstawiony poniżej:
NIEOBECNOŚĆ SZEŚCIOKĄTNYCH KRYSZTAŁÓW MOŻE BYĆ OZNAKĄ,
ŻE SIŁY ŻYCIOWE NA DANYM OBSZARZE
ZOSTAŁY ENERGETYCZNIE UPOŚLEDZONE.
Masaru Emoto
STRUKTURA WODY JEST O WIELE WAŻNIEJSZA, NIŻ SKŁAD CHEMICZNY.
I STRUKTURA TA REAGUJE NA WSZELKIE ZAKŁÓCAJĄCE JĄ CZYNNIKI.
Prof. Rustum Roy
Jeśli chcesz się dowiedzieć
- jak jonizowana woda alkaliczna korzystnie wpływa na nasze zdrowie
- jak wspomaga metabolizm
- jak dodaje energii bez nikotyny, kofeiny lub napojów energetycznych
- dlaczego woda osmotyczna to nie najlepszy wybór
- dlaczego nie będziesz już kupować wody butelkowanej
- dlaczego alkaliczna woda jonizowana oczyszcza organizm
- dlaczego woda twarda kranowa (czytaj zmineralizowana) jest dobra dla zdrowia
- do czego jeszcze można używać wody alkalicznej
- jak zredukować koszty detergentów przy pomocy wody kwaśnej
- do czego jeszcze można używać wody kwaśniej
Skontaktuj się z naszym Biurem
Komentarze
-
Najpierw zaloguj się a potem wyślij komentarz